Türkiye’nin böbrek bakım ve diyaliz merkezlerinin önde giden kuruluşu olan Başkent Üniversitesi Hastanesi diyaliz merkezlerinin İstanbul Diyaliz Merkezi, yetkin personeli, ulaşım servisleri, Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi poliklinikleri desteğiyle birlikte;

 Hepatit B(+): 2 Adet, HCV (+): 9 Adet, HCV (-):31 toplamda 42 hemodiyaliz makinesi ile hizmet vermektedir.

Nefroloji uzmanlarımızın önderliğinde, Başkent Üniversitesinin temelinde yatan disiplin, çalışkanlık ve özveri ile hastalarımızın takip - tedavilerini yürütmekteyiz. Her ayın başında yapılan kan tahlilleri sonuçlarına göre hastalarımızın tedavileri; nefroloji uzmanlarımız, diyaliz hekimlerimiz, uzman diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenerek, hasta veya hasta yakınlarına anlatılarak paylaşılır. Ay boyunca, düzenlenmiş tedavi ve uygulamalar güler yüzlü, hasta takiplerinde yakın ilgili, uzman hemşire kadromuzca yürütülmektedir.

Hastalarımızın diyaliz giriş yöntemi ol. ^ kullandıkları katater ya da fistul ile ilgili problemleri Başkent Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji bölümü ile görüşülerek giderilmeye ve yine yeni fistul oluşumu işlemleri hastanemiz Genel Cerrahi bölümü ile görüşülerek yaptırılmaya çalışılmaktadır.

Merkezimizden faydalanmak isteyen hastalar eğer başka bir merkezde takipli hemodiyaliz hastası iseler; merkezlerinden alacakları epikriz raporu ile veya yeni tanı böbrek hastaları iseler Başkent Üniversitesi Hastanesi Nefroloji bölümünde muayene olduktan sonra alacakları rapor ile merkezimize başvurabilirler.

Hastalarımızın Nefroloji veya diyaliz harici sağlıkla ilgili sorunları Başkent Üniversitesi Hastanesi ilgili poliklinikleri ile görüşülerek giderilmeye çalışılmaktadır.

Sağlığınız, tedaviniz ve huzurunuz için bizler buradayız, sizleri de bekleriz.

Tıbbi Hizmetlerimiz

Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ve hastaneye yatışın kolay olması nedeniyle, takipli hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

Uygun ve istekli olan her hastamız böbrek nakli kadavra listemize alınmaktadır.

Başkent Üniversitesi Hastanesi'ndeki tum bölümlerde 24 saat kesintisiz hizmet verilmesi; hastalarımızın diyaliz sırasında ve sonrasında yaşayabilecekleri sağlık problemlerine anında müdahale edilerek, tedavilerini güven içinde sürdürmelerine olanak sağlar.

Sosyal Hizmetlerimiz

Aylık vizitlere diyetisyen ve psikolog eşlik etmektedir.

Özellikle hastalar için sosyal hizmet uzmanı ile görüşme imkanı sağlanmaktadır.

Her diyaliz seansında hastalarımıza uzman diyetisyenlerce hazırlanan ikramlar sunulmaktadır.

Diyaliz Hizmetlerimiz

Haftanın 6 günü 3 seans diyaliz hizmeti verilmektedir. Belirli güzergahlarda, hasta ulaşım servis hizmetlerimiz mevcuttur.

Teknik Özellikler

Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık, müzik yayını gibi özelliklerle donatılmıştır.

Her seans bitiminde makinelerimize kimsayal dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Su sistemimiz en son teknolojiye uygundur. Merkezimizde asansör sistemi sedye girecek şekilde tasarlanmıştır.

 Telefon: (0)216 474 5656 

 Adres: Merkez Mah. Çavuşbaşı Cad. Vezir Sok. No:5 Çekmeköy/İSTANBUL