Hastanemiz Göz Polikliniği’nde, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık alanlarında Op. Dr. Serpil AKAR hizmet vermektedir.

Çocuk ve yetişkin hastalarda göz kayması, göz tembelliği, erken doğan bebeklerde göz problemleri, doğumsal katarakt ve glokom, gözyaşı kanal tıkanıklığı ve genetik göz hastalıkları değerlendirilmektedir.

Çocuklarda kırma kusurları yaşa uygun değişik yöntemlerle tespit edilmekte ve gözlük kullanımı gerekliliği belirlenmektedir. Ayrıca erişkin dönemde ortaya çıkabilen çift görmeye neden olan hastalıklar incelenmekte, uygun yönlendirme ve tedavi yapılmaktadır. Çocukluk ve erişkin yaştaki kaymaların cerrahi yöntemler ve botulinum toksin enjeksiyonu ile tedavisi uygulanmaktadır.

Bebeklik döneminde yapılacak göz kontrolleri ile körlüğe neden olabilecek ciddi göz hastalıklarının belirlenmesi, göz bulgusu olan ağır sistemik hastalıklara erken tanı konulması mümkün olmaktadır. Çocukluk döneminde belirli aralıklarla yapılacak göz muayenesi ve görme keskinliğinin ölçümleri okul başarısını etkileyebilecek refraksiyon kusurlarının erken dönemde ortaya çıkarılabilmesi açısından çok önemlidir, ayrıca önemli bir görme fonksiyon bozukluğu nedeni olan ambliyopinin de tedaviye duyarlı olduğu dönem içerisinde saptanıp tedavi edilmesini sağlayacaktır.

Bu birimde çocuk hastaların muayenelerini kolaylaştırmayı sağlayan özel test aletleri, çocuklarda görme keskinliğinin ölçümünü sağlayan testler ve göz kaymasının kantitatif ölçümünü sağlayan cihazlar bulunmaktadır.

Randevu için 0216 554 15 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.