MESO-VIT

Mezo-vit, non-invaziv (girişimsel olmayan) kozmetik tıbbın çizgisindeki yeni uzman cilt bakım tedavisidir.

Kullanım alanları:

“mezo-benzeri” etki (Mezoterapi yerine kullanılabilir)

“mezo-bakım” etkisi (Mezoterapide kullanılan mikroenjeksiyon uygulamalarına tamamlayıcı olarak kullanılabilir)

MESO-VIT bakımı, medikal mezoterapi seanslarından sonra cildi hızlı bir şekilde sakinleştirme ve iyileştirme sürecine sokarak medikal uygulamaları destekleyici etkiler gösterir. Cilt kusurları, kırışıklık, pigmentasyon lekeleri, aşırı hassasiyet ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar yaşayan tüm bireyleri hedefleyen bu bakım, cildin gençliğini ve canlılığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Bu bakımda, cildi iyileştirici özellikleri ile bilinen A, E ve C vitamin desteği ile cildin yeniden yapılanması, fibroblast sentezinin uyarılması, antioksidan etki, hyaluronik asit üretiminin uyarılması, hidrasyonun sağlanması ve UVA / UVB ışınlarına karşı cildin korunması hedeflenir.

Mezoterapi etkisini ise “Micro Pick” ve “Skinjector” aparatları, nano partiküllerleri ve vitaminleri, mikro enjeksiyonları taklit ederek, deri altına nüfuzunu kolaylaştırarak gösterir.

ENERGY LIFT (ANTI-AGING BAKIM)

Yaşlanma etkilerini azaltan, kırışıklıklara karşı uygulanan bir bakımdır.

FGF-2 (Fibroblast Growth Factor – Fibroblast Büyüme Faktörü) cildi uyaracak ve cilde tazeliğini, gençliğini yeniden kazandıracak büyüme faktörlerinden biridir. Bu büyüme faktörü; hücre çoğalmasını kolaylaştıran, kolajen üretimi artıran ve cildin durumunu iyileştiren özelliklere sahiptir. Energy Lift uygulamalarımızda kullanılan ve bilimsel çalışmalarla geliştirilen “LINEFACTOR”; FGF-2’yi korur, hücre sentezini yeniden harekete geçirerek cilt dokusunun yenilenmesini destekler, kırışıklıkları ve cildin elastikiyet kaybını azaltır.Bilimsel olarak da ispatlandığı gibi cilt 25 yaşından sonra yaşlanmaya başlar.

Hücre üretimi yavaşlar, bağ dokulardaki nem miktarı azalır. Bu da dış etkenlere
karşı cildin direncini azaltır. Cildin elastikiyetin azalması ise derin çizgiler ve
kırışıklıkların ana sebebidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin savunma
fonksiyonlarında azalma olması nedeniyle biçimsel ve fonksiyonel olarak
cilt değişime uğrar.

ACTI – BIOTIC (AKNE TEDAVİSİ)

Karma, yağlı ve akneli ciltler için uygulanan cilt bakım yöntemidir.

Yağlı cilt; dengelenmeye ve matlaştırılmaya ihtiyacı olan aşırı sebore üreten parlak bir cilt, soluk, geniş gözenekler, siyah noktalar, sivilciler ve akne izleri gibi sorunları barındıran cilt tipidir. Karma, yağlı ve akneli ciltlerin ortak paydası olan bu sorunlar, doğru cilt bakım ürünleri kullanıldığında çözülebilecek sorunlardır.

Yağlı ciltlerde oluşma olasılığı yüksek olan akne, gözle görülür bir biçimde büyüyüp arkasında iyileşmesi zor olan yara izleri bırakabilir. Bu nedenle akne oluşumunu önlemek ve akneyi tedavi etmek çok önemlidir.

ACTI – BIOTIC, tamamen akneli ve akne oluşumuna müsait ciltleri hedef alan yüksek performanslı bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu uygulama,  akne oluşundan sorumlu bakterilere karşı cildin kendini daha iyi savunmasını sağlayacak cildin ürettiği doğal antibiyotiklerin sentezini hızlandırır. Bu cilt bakımı, aşırı sebum salgılayan sebase bezlerini düzenleyip dengeleyerek mevcut sorun üzerinde etki gösterir.

Acti-biotic uygulaması ile şu etkiler elde edilebilmektedir :

•Anti-bakteriyel etki
•Anti-hormonel etki
•Siyah noktaların temizlenmesi
•Sebase bezlerinin salgılarının düzenleyip dengelenmesi
•Detoks etki
•İltihap karşıtı etki
 

VIVA MILK (SÜT BAKIMI / MILK PEELING)

Günümüzde beslenme ve kozmetik birçok açısından birbiriyle ilişkili konuma gelmiştir. Bu iki dünya arasındaki sınırlar kalkmıştır.

NUTRICOSMETICS (beslenme – kozmetik) sistemi yemek ile güzellik arasında bir ilişki olduğu teorisinden temel alınarak hazırlanmıştır. Cildinizin güzel görünmesi için düzenli ve dengeli bir beslenme şekli gereklidir. Cilde ihtiyacı olan bütün besleyici içerikleri sağlayarak cildin dengesini, sağlığını ve güzelliğini geliştirebilirsiniz.

Cildin en mükemmel şekilde çalışabilmesi için 5 ana besleyici maddeye ihtiyacı vardır:

•Onarım için peptitler ve aminoasitler
•Yeniden yapılandırma için lipitler
•Enerji vermek için şekerler
•Yeniden canlandırmak için vitaminler
•Yeniden tazelenmek için mineraller

VIVA-MILK cilt bakımı, cildin besin dengesini sağlamada yardımcı olan bütün besleyici maddeleri içeren süt bazlı bir tedavidir. Bu tedavi, cildi genç tutmak ve sağlıklı korumak için tam ve dengeli bir besin sunar. Hücrelerinize nem, besin ve enerji sağlar ki bunlar da cildin kendini dış etkenlerden korumak için gün boyunca ihtiyaç duyduğu en önemli faktörlerdir.

PERFECTION (LEKE BAKIMI)

Pigmentasyon, ciltteki melanin pigmentlerinin dağılımı ve sentezi sonucu meydana gelen bir süreçtir. Melaninler, “melanosit” adı verilen pigment hücrelerinden üretilirler.

UV Işınlarından Kaynaklanan Pigmentasyon; Pigmentasyon kendine özgü doğal bir koruma mekanizması içerir. Cilt rengindeki farklılık her insanda UV ışınlarının radyasyon gücüne göre değişir.

Yaşlanma Kaynaklı Pigmentasyon; Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt üzerinde koyu renkte benekler ve noktalar eller ya da yüzde oluşmaya başlar. Bu lekeler, epidermisin keratinositlerindeki yüksek melanin konsantrasyonundan kaynaklanmaktadır.

PERFECTION bakımı, melanosit çekirdeğindeki DNA genlerini etkileyerek melanin oluşum sürecinin başlamasını sağlar ve pigmentasyon düzenlemesini gerçekleştirerek lekelerin oluşumunu engeller.

HYDRA – CLINIC (DERİNLEMESİNE NEMLENDİRİCİ BAKIM)

•Su Tutucu 
•Fosfolipidlerle AQP3’ün Uyarılması 
•Nemlendirici Micro Patchler
•Yapılandırıcı Özellik
•Cilt Yenileyici Etki

 
Akıllı hidro-lipidler içeren bu tedavi, çevredeki su moleküllerini toplama, depolama ve cilt su kaybetmeye başladığında bunları cilde takviye etme özelliğine sahiptir.

HYDRA – CLINIC, ikili performansları sayesinde, ciltte fosfolipidlerin rolünü biyo-medikal olarak taklit eder ve cildin doğal hidrolipid yapısını yeniden yapılandırır. Ciltte derinlemesine emilir, böylece hücreleri dış stresten koruyan bariyeri güçlendirir. Zarar görmüş cildin epidermal yapılandırılmasını garanti eder ve sağlıklı cildin doğal cilt yenilenmesi sürecine yardımcı olur.

Cildin kendi rezervlerinden su çekmesine yardımcı olabilmek için bu tedaviye AQUAPORIN TEKNOLOJİSİ (AQP-3) eklenmiştir. AQP-3 hücreler arasındaki su akışını sağlayan küçük kanallardır. AQP-3 sentezini artiran HYDRA – CLINIC suyun ciltteki sirkülasyonunu geliştirir.

Bu tedavi aynı zamanda Phyto-marine MICROPATCH içerir. Bu uygulamayla uzun süreli nemlenme için moleküllerin devamlı olarak salınması sağlanır.

TEGODER (GÖZ BAKIMI)

Yorgunluk, stres, uyku eksikliği zamanın etkilerinin izlerinin ilk görüldüğü yer olan göz çevresinde gözle görülür izler bırakır. Göz çevresi yüzün geri kalan kısmına göre 5 ila 10 kat daha ince olduğundan son derece hassas ve narindir. Ayrıca göz kırpma, gülme, göz ovalama, kasların hareketliliği vb sebeplerle sürekli hareketlidir. Zamanla güneşe maruz kalmak gibi faktörlerin de etkisiyle tüm bunlar cildin tonunda ve elastikiyetinde azalmaya sebep olur.

    
TEGODER Göz Bakımının Etkileri:

•Dış etkenlere karşı hassas göz çevresini korur
•Göz çevresini nemlendirir
•Drenajı artırarak su toplanmasını önler
•Göz altı torbalarının görünümünü hafifletir
•Kırışıklıkları ve ince çizgilerin görünümünü azaltır