Çakralar bedene enerji aktaran merkezlerdir. Bu giriş kapıları tıkandıkça bedeni besleyen enerji kısıtlanmaktadır.Bu enerji kısıtlaması belli organları güçsüz düşürerek hastalıklara neden olmaktadır.

 Her çarka beynin muayyen bölgesini açan veya uyandıran bir anahtar veya düğme gibidir. Birçok insanda bu enerji  merkezlerinin aktivitesi çok düşüktür. Belli teknikler uygulayarak çakralardan geçen enerji akımı artırılabilir,canlandırılabilir ve daha iyi çalışmasına imkan sağlanabilir.

 Yedi  temel çarka mevcuttur. Bunlar  omurganın merkezinden geçen ŞUŞUMNA NADİ PELVİS bölgesinden başlayarak kafanın tepesinde bitmektedir.

Çakralar Nadi kanalları ile bağlantılıdır. İnsanda 72000 nadi yani enerji kanalı mevcuttur.

     1.KUNDALİNİ/KÖK ÇAKRA

    2.ALT KARIN/HARA ÇAKRASI

    3.MİDE ÇAKRASI/SOLAR PLEKSUS/GÜNEŞ SİNİR AĞI

    4.KALP ÇAKRASI/ANAHATA

    5.BOĞAZ ÇAKRASI

    6.ALIN ÇAKRASI

    7.TAÇ ÇAKRA

       BİO-ENERJİ;YAŞAMA DÖNÜK SAĞLIK VE CANLILIK AKIMI.

BİOENERJİ  uygulaması teşhis yada tıbbi tedavi  uygulaması olmayıp vücudun enerji bedeninin dengelenmesini sağlayan bilimsel bir uygulamadır.Enerji şifası insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma gelmesi için yapılan ruhsal ve fiziksel olarak güçlendirmedir.BİOENERJİ SEANSLARINDA ASLA BÖLGESEL TEDAVİ YAPILMAZ.Kişi hangi sağlık şikayeti ile bioenerjiste müracaat etmiş olursa olsun, bioenerji uzmanı daima VÜCUDUN BÜTÜNÜNE TERAPİ YAPAR.Şifa alan hastalık yada sakatlık değildir.kişinin bünyesidir.uygulanan ve aktarılan enerji şifası kişinin bedeninde haftalar geçse de asla çıkmaz.Kişide şifa süresi devam eder. Gelmesi  gereken en uygun seviyeye gelir.

BİOENERJİ  seansları ile baş ağrıları,migren,sırt,bel ve boyun ağrıları, romatizmal ağrılar,diş ağrıları,baş dönmesi,kronik yorgunluk sendromu,konsantrasyon bozukluğu, dikkat dağınıklığı,uyku bozuklukları,panik atak,endişe kaygı,el ve ayaklarda terleme,sebebi bilinmeyen kaşıntılarda, unatkanlık, mide rahatsızlıkları, çeşitli cilt rahatsızlıkları gibi daha pek çok rahatsızlıklarda uygulanabilir.